בציר 2016

16.08.2016

"עוד שנה חלפה לה... ושוב האדרנלין בשיאו, רצים בכרמים, עוקבים אחרי כל מילה של החזאים, וכל שאנו הייננים מבקשים הם לילות קרירים וימים פחות חמים"

גולן פלם, יינן היקב, כתב לנו מס' מילים בערב בציר 2016. בינתיים הימים עברו, הבציר החל ואף מתקדם מהר מהצפוי, ואנו כבר אחרי מס' בצירי לילה נהדרים וקליטת ענבי סובניון בלאן וסירה מאזור הרי יהודה. נותר רק להמשיך ולקוות שהבציר ימשיך כמו שהתחיל.

והנה אנו עומדים בסיומו של יולי 2016 ומסתמן כחודש מתון ורגוע מבחינת עקות ועומסי חום ונותר לנו רק לקוות כי המגמה תמשיך גם לאוגוסט ספטמבר.
בינתיים בכרמים אנו נהנים מהבשלות מוקדמות אך אחידות. כל חלקות הזנים האדומים בבוחל מלא (חילוף צבע), היבולים מאוזנים ונקווה שהפרמטרים בכרם של סוכר וחומצה ימשיכו במגמה זו, מגמה אשר תניב לנו יינות לבנים פריכים ומבושמים, ויינות אדומים עזי צבע, ארוכי טעם ורכים כמשי.
ביקב ,סיימנו את ביקבוקי יינות פלם קברנה סוביניון רזרב 2014 ופלם נובל 2014 והיינות נכנסו לזמן  התיישנות נוסף במחסן מבוקר הטמפרטורה.
הכל מצוחצח וממורק המיכלים וכלי הבציר ממתינים לכניסת הענבים הראשונים ונראה שכבר השבוע נתחיל עם קליטת ראשוני ענבי הסוביניון בלאן מצומת האלה, אשר שומרים על חמיצות נהדרת והתפתחות טעמים וארומות נהדרות.
האדומים מקדימים השנה ונראה שכבר בשבוע השני שלישי של אוגוסט נקלוט גם זנים אדומים ראשונים.

לחיים,
 שיהיה לנו בציר מוצלח
גולן פלם.

השאר תגובה